دور از وطن

یادداشت های یک ایرانی دور از وطن

روز مادر

8 می روز مادر بر تمامی مادران جهان مبارک باد.در ادامه مطلب میتونید یه داستان زیبا مرتبط به این روز بخونید…

کودکی که آماده ی تولد بود، نزد خدا رفت و پرسید: می گویند فردا، شما مرا به زمین می فرستید، اما من به این کوچکی و بدون هیچ کمکی چگونه می توانم برای زاندگی به آنجا بروم. خداوند پاسخ داد: از بین تعداد بسیاری از فرشتگان، من یکی را برای تو در نظر گرفته ام؛ او از تو نگهداری خواهد کرد. کودک که هنوز مطمئن نبود می خواهد برود یا نه، گفت: اما اینجا در بهشت، من هیچ کاری جز خندیدن و آواز خواندن ندارم و اینها برای شادی من کافی هستند. خداوند لبخند زد: فرشته ی تو برایت آواز خواهد خواند و هر روز به تو لبخند خواهد زد. تو عشق او را احساس خواهی کرد و شاد خواهی بود.

کودک ادامه داد: من چطور می توانم بفهمم، مردم چه می گویند، وقتی زبان آنها را نمی دانم؟ خداوند او را نوازش کرد و گفت: فرشته ی تو زیباترین و شیرین ترین واژه هایی را که ممکن است بشنوی، در گوش تو زمزمه خواهد کرد و با دقت و صبوری به تو یاد خواهد داد که چگونه صحبت کنی… کودک با ناراحتی گفت: وقتی می خواهم با شما صحبت کنم، چه کنم؟ اما خداوند به این سوال هم پاسخ داد: فرشته ات دست هایت را در کنار هم قرار خواهد داد و به تو یاد خواهد داد که چگونه دعا کنی. کودک سرش را برگرداند و پرسید: شنیده ام که در زمین انسان های بد هم زندگی می کنند، چه کسی از من محافظت خواهد کرد؟ خداوند پاسخ داد: فرشته ات از تو محافظت خواهد کرد، حتی اگر به قیمت جانش تمام شود. کودک با نگرانی ادامه داد: اما من همیشه به این دلیل که دیگر نمی توانم شما را ببینم ناراحت خواهم بود. خداوند لبخندی زد و گفت: فرشته ات همیشه درباره من با تو صحبت خواهد کرد و به تو راه بازگشت نزد من را خواهد آموخت، گرچه من همیشه در کنار تو خواهم بود.

در آن هنگام بهشت آرام بود، اما صدایی از زمین شنیده می شد. کودک می دانست که باید به زودی سفرش را آغاز کند، او به آرامی یک سوال دیگر از خدا پرسید: خدایا اگر من همین حالا بروم فرشته ام را با چه نامی می توانم صدا کنم؟ خداوند پاسخ داد: مادر!

با تشکر از adonia به خاطر ارسال این مطلب

Advertisements

3 پاسخ به “روز مادر

 1. adonia 8 مه 2010 در 03:06

  happy mother’s day

 2. adonia 8 مه 2010 در 03:12

  salam. apam. come soon.

 3. امیر حسین 15 مه 2010 در 01:41

  سلام ………..
  خوبی عزیزم ؟
  در مورد شماره کسری فکور خبلی تلاش کردیم.بالاخره اصلان کشکولی تونست شمارشو بگیره.قرار شد اصلان به دستت برسونه…
  امیدوارم هرچی زودتر به دستت برسه

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: